0
sepet

Süpürgenizin Filtresini 12 Ayda Bir Değiştirin !

Süpürgenizin filtresinin tıkanmasından dolayı oluşan arızalara yüksek tutarda ücret ödemek durumunda kalabilirsiniz. Bu duruma düşmemek için süpürge filtrelerinizin sıklıkla kontrol edilip temizlenmesi yada değiştirilmesi gerekmektedir.

 

Özellikle toz torbasız süpürgelerde filtrelerin her 3 ayda bir kontrol edilmesi ve her 12 ayda bir değiştirilmesi oldukça önemlidir. Nedeni torbasız süpürgelerde büyük toz torbalarının yaptığı filtrasyon görevini torbasız süpürgelerde daha küçük filtrasyon yüzeyine sahip filtrelerin yapmasıdır. Bu filtreler oldukça hızlı tıkanabilirler. Küçük bir filtrenin dahi tıkanması, süpürgenizin performansını yarı yarıya düşürebilmektedir.

 
Toz torbasız süpürgeler modele bağlı olarak düzenli şekilde değiştirilmesi yada yıkanması gereken birden fazla filtreye sahip olabilmektedirler. Eğer süpürgenizdeki filtreler yıkanabilir olanlardan ise düşük su basıncında mutfakta yada bahçe çeşmenizde her 2 tarafını yüzeyini yıkamalısınız. Küf ve mantardan korunmak için tam kurumadan filtreleri makinenize geri takmamalısınız.
 
Aradığınız tüm süpürge filtrelerini toztorbasi.com sitesinde bulabileceksinizdir.